Johto

Dekaani

Jouko Lampinen
jouko.lampinen [at] aalto [dot] fi

Johdon assistentti
Salme Liuska puh. 050 592 7140, salme.liuska [at] aalto [dot] fi

 

Varadekaanit

Ari Koskelainen vastuualueena opetus
lauri.malmi [at] aalto [dot] fi (ari.koskelainen@aalto.fi)

Esko Kauppinen vastuualueenaan tutkimus ja sidosryhmäsuhteet
ahti.salo [at] aalto [dot] fi (esko.kauppinen@aalto.fi)

Johdon assistentti
Salme Liuska puh. 050 592 7140, salme.liuska [at] aalto [dot] fi

Käyntiosoite Otakaari 1, Espoo

Postiosoite Aalto-yliopisto, Perustieteiden korkeakoulu, PL 11000, 00076 AALTO

 

Laitosjohtajat

puh. 09 47001 (vaihde)

Postiosoite Aalto-yliopisto, Perustieteiden korkeakoulu, PL 11000, 00076 AALTO

Neurotieteen ja lääketieteellisen tekniikan laitos
Risto Ilmoniemi, ari.koskelainen [at] aalto [dot] fi (risto.ilmoniemi@aalto.fi)

Matematiikan ja systeemianalyysin laitos
Juha Kinnunen, juha.k.kinnunen [at] aalto [dot] fi

Teknillisen fysiikan laitos
Matti Kaivola, matti.kaivola [at] aalto [dot] fi

Tietotekniikan laitos
Lauri Savioja, lauri.savioja [at] aalto [dot] fi

Tuotantotalouden laitos
Risto Rajala, hannele.wallenius [at] aalto [dot] fi (risto.rajala@aalto.fi)

EIT Digital
Tatu Koljonen, tatu.koljonen [at] aalto [dot] fi (tatu.koljonen)marko.turpeinen [at] aalto [dot] fi (@aalto.fi)

Tietotekniikan tutkimuslaitos (HIIT)
Petri Myllymäki, petri.myllymaki [at] aalto [dot] fi (petri.myllymaki)samuel.kaski [at] aalto [dot] fi (@aalto.fi)

Sivusta vastaa: | Viimeksi päivitetty: 09.02.2017.